Kız arkadaşının cesedini taksi ile emniyete götürmüştü! Caninin cezası belli oldu

Ali Akbaba, 28 Ekim 2021’de takside tartıştığı Seyhan Gözer’i tabanca ile başına bir el ateş ederek öldürdü. Hastaneye gitmek isteyen taksi sürücüsüne aracı emniyete sürmesini söyleyen Akbaba, polise teslim oldu. Süreçleri sonrası adliyeye sevki sırasında “Bu, bir namus meselesi” diyerek bağıran Akbaba, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Ali Akbaba hakkında ‘tasarlayarak taammüden öldürme’ cürmünden ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası istemiyle dava açıldı. Son duruşmada savcı, sanığın ‘kasten öldürme’ cürmünden müebbet mahpus ile cezalandırılmasını talep etti.

‘KANUN NE DERSE, BUNA RAZIYIM’

Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, bugün karar duruşması yapıldı. Duruşmaya, tutuklu sanık, öldürülen bayanın yakınları ile avukatlar katıldı. Son sefer duruşmada savunma yapan sanık Akbaba, “Tasarlayarak, planlayarak kimseyi öldürmedim. Olay, kazadır. Kanun ne derse, buna razıyım” dedi. Mahkeme heyeti, sanığın yargılama boyunca rastgele bir pişmanlık sözü göstermediğini vurguladı. Heyet, sanığın ‘kasten öldürme’ kabahatinden müebbet mahpus ile cezalandırılmasına hükmetti. Sanığa ayrıyeten ‘ruhsatsız silah bulundurmak’ cürmünden 2 yıl, E.K.’yi silahla tehdit ettiği gerekçesiyle de 3 yıl mahpus cezası verildi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir