Kabine yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanıyor! Gündemde afetler ve seçim olacak

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de toplanacak. Toplantıda ülke gündemine dair değerli bahisler görüşülecek.

AFETLERLE İLGİLİ SON DURUM DEĞERLENDİRİLECEK

Toplantıda 11 vilayetimizi etkileyen sarsıntı ve sonrasında yaşananlar ele alınacak. Sarsıntı bölgesindeki son durum, afetlerin açtığı yaraların sarılması için atılacak adımlar, depremzedelere yönelik yardımlar kapsamlı biçimde pahalandırılacak. Geçiş sürecinde oluşturulan konteyner kentlerdeki çalışmalar ve kalıcı konutların inşa sürecinde gelinin son durum görüşülecek. Şanlıurfa ve Adıyaman’daki sel felaketleriyle ilgili de son durum incelenecek, ilgili bakanların yapılan çalışmalar hakkında kabineye bilgi vermesi bekleniyor.

SEÇİM DEĞERLENDİRMELERİ YAPILACAK

Kabine’nin bir başka gündem unsuru ise 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri olacak. Milletvekili listeleri, bakanların vekil olup olmayacağı, seçime yönelik çalışmalar toplantının değerleri gündem hususlarından olacak. Bunların yanı sıra dış siyaset ve terörle uğraşa de değinilecek.

ERDOĞAN AÇIKLAMA YAPACAK

İki haftalık ortanın akabinde gerçekleştirilecek Kabine toplantısının akabinde Cumhurbaşkanı Erdoğan kameraların karşısına geçerek açıklamalarda bulunacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir