Hamit Altıntop’un Türk halkı için yaptığı tanımlama kıyameti kopardı! Tepkiler çığ gibi

EURO 2024 Elemeleri D Kümesi birinci maçında A Ulusal Kadro, deplasmanda Ermenistan ile karşı karşıya gelecek. Ay-yıldızlı takımın Ermenistan seyahati öncesi açıklamalarda bulunan TFF Ulusal Kadrolar Sorumlusu Hamit Altıntop, tartışılan bir tabir kullandı.

“SABIRSIZ BİR MİLLET OLDUĞUMUZ İÇİN ÇABUCAK GERİ DÖNÜŞÜNÜ BEKLİYORUZ”

Hamit Altıntop yaptığı açıklamada, “1.5 yıl evvel hazırladığımız reorganizasyonun birinci adımlarını atmaya başladık. Sabırsız bir millet olduğumuz için çabucak geri dönüşünü bekliyoruz. Ben inanıyorum ki bunu biraz daha güçlendirebilirsek geri dönüşü de kısa vakitte ortaya çıkacaktır. Akademi kısmıyla içeride çalışmalarımız var. Kulüplerle uygun iş birliğini yapabilirsek bölgelere inmek istiyoruz. Bölgeler kalbimiz. Binlerce umut verilmemiş, elinden tutulmamış kardeşimiz var.

“ZOR BİR COĞRAFYAMIZ VAR”

Coğrafyamız biraz sıkıntı, büyüklüğünden ötürü. Hollanda, Belçika üzere yerlerde 2 saatlik araç arasıyla ulaşabiliyorsunuz. Hoş Türkiyemiz’de 2-2.5 saat hava seyahatiyle bir yerden bir yere ulaşabiliyorsunuz. Yeterli bir takım kurarsanız, uygun bir ağ oluşturabilirseniz, bilhassa teknolojiyi hoş bir yazılımı oturtabilirseniz o mevzuda inanılmaz ara alabilirsiniz.” tabirlerini kullandı.

SOSYAL MEDYADA REAKSİYON ÇEKTİ

Hamit Altıntop’un açıklamasında “Sabırsız bir milletiz” sözünü kullanması reaksiyon çekti. Toplumsal medyada futbolseverler, “Sabırsız değiliz, yıllardır muvaffakiyet bekliyoruz” yorumlarında bulunarak Altıntop’u sert eleştirdi.

Sosyal medyada yapılan paylaşımlar şöyle:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir