Galatasaray’a transfer olmadı! Avrupa’ya damga vuruyor

Galatasaray’ın dönem başında takımına katmak içi her yolu denediği yıldız oyuncu, Avrupa Ligi’ne damga vurdu.

Galatasaray yeni döneme büsbütün yenilenerek girdi. Sarı – kırmızılılarda Burak Elmas idaresinin akabinde vazifeye gelen Dursun Özbek idaresi, teknik yöneticiliğe Okan Buruk’u getirerek birçok değerli transfere imza attı.

Icardi, Torreira, Seferovic, Oliveira ve Mertens üzere yıldızları takımına katan sarı – kırmızılılar istedikleri kimi oyuncuları ise takıma katamadı.

BAŞTA EVANDER GELİYOR

Bu isimlerin başında ise, Mitjylland’ın Brezilyalı yıldızı Evander geliyor. Sarı-kırmızılı idare transferin son gününe kadar yıldız oyuncuyu transfer etmek için teşebbüslerini sürdürdü.

GALATASARAY MAÇLARINI İZLEDİ

Evinde Galatasaray maçları izlerken çekilmiş fotoğraflarını toplumsal medya hesaplarında paylaşan ve sarı – kırmızlı formayı giymeyi çok isteyen yıldız oyuncu, transfer gerçekleşmeyince kadrosuna odaklandı.

ASİST HÜKÜMDARI OLDU

Midtjylland formasıyla UEFA Avrupa Ligi’nde de gayret eden Evander olağanüstü bir dönem geçiriyor. Başarılı oyuncu beş asistle UEFA Avrupa Ligi küme basamağının asist hükümdarı oldu.

24 yaşındaki oyuncu Avrupa Ligi küme kademesinde alana çıktığı altı maçta bir gol atarken, dört defa de asist yaptı.

Evander, bu dönem tüm kulvarlarda ise 19 sefer forma giydi. Yıldız oyuncu bu maçlarda yedi gol atarken, dört sefer de asist yapmayı başardı.

ARDINDAN ROSSİ VE BAKASETAS GELİYOR

Beş asistle UEFA Avrupa Ligi’nde başkan durumda olan Evander’i dört asistle Trabzonspor’dan Bakasetas ile üç asistle Fenerbahçe’den Rossi takip etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir