Bir sahte doktor skandalı daha! Polisin yol uygulamasında yakalandı

Olay, Erzincan Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü takımlarının Akyazı Uygulama Noktası’nda yaptıkları aramada ortaya çıktı.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi’nde tedavi gören bir hasta, yakınları tarafından İstanbul’a götürülmek istendi. İstanbul’da hizmet veren özel bir firmaya ilişkin ambulansla hasta Van’dan yola çıkarıldı.

Erzincan Akyazı Uygulama Noktası’nda ambulansı durduran polis, beyaz önlüklü olduğu görülen ve kendisini çocuk hekimi olarak tanıtan görevliden ‘doktor’ kimliğini göstermesini istedi. İsmi Osman Ç. olan ve Siirt nüfusuna kayıtlı olduğu belirlenen kişinin doktor kimliği olmadığını ancak kaşesi bulunduğunu söylediği öğrenildi. Polis, Osman Ç.’yi kuşkulu hareketleri üzerine ambulanstan indirerek Erzincan Emniyet Müdürlüğü’ne götürdü.

ŞEHİR HASTANESİ KAŞESİ BULUNDU

Yapılan soruşturmada tıbbi sekreterlik kısmı mezunu olduğu öğrenilen Osman Ç.’nin ambulans sürücülerine kendini doktor olarak tanıttığı tespit edildi. Emniyetteki süreçleri tamamlanan Osman Ç., polis tarafından adliyeye çıkarıldı. Osman Ç.’nin dolandırıcılık, kamu vazifesini yöntemsiz üstlenmek kabahatlerinden kaydı olduğu olduğu öğrenilirken,

üzerinde Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Osman Ç. Çocuk Hastalıkları Uzmanı Diploma Tescil No:153912 ibareli kaşe bulunduğu belirtildi.

Ambulanstaki hasta ise Erzincan’da yapılan muayenin akabinde İstanbul’a gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir