Baş: “Ortalığı ayağa kaldırıyorlar ama ticarete devam ediyorlar”

ANKARA (İGFA) – Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Lideri Hüseyin Baş, “Sosyal medya hesabından, “Ortalığı ayağa kaldırıyorlar lakin İsrail’le ticarete devam ediyorlar. Samimi olmayan hükümete seçimde dersini vermek gerek” notu ile dikkat cazibeli bir görüntü paylaştı.

Videoda AK Parti iktidarının İsrail ile devam eden bağlantılarına dikkat çeken BTP lideri şu ifadeleri kullandı.

“NİYE HALA KÜRECİK RADAR ÜSSÜNDEN İSRAİL’E İSTİHBARAT SAĞLIYORSUN”

“Avrupa’da petrol yok, doğalgaz yok, kömür yok. Ne üretecek olsa bunu bir formda dışarıdan ithal etmek zorunda. Rusya- Ukrayna savaşı da o denli bir katladı ki meseleyi…. Alışılmış doğal olarak hepsi Rusya’ya bir karşı duruş sergilemek ve onunla ticareti durdurmak durumunda kaldılar. Yani işine gelmeyen, ideolojisine zıt bir şey olunca çabucak ticareti kesiyor adamlar. Kime benzemiyor? İsrail’le hala ticaret yapanlara hiç benzemiyorlar. Kim İsrail’le ticaret yapıyor? Türkiye’de birileri yapıyor, büyük büyük gemilerle yapıyorlar. Yap kardeşim yap, benim umurumda değil, senin ne ticaret yaptığın da… Kalkıp niçin palavra söylüyorsun, niçin ortalığı ayağa kaldırdın da hala Kürecik Radar Üssünden İsrail’e istihbarat bilgisini sağlayan ülke olma özelliğini devam ettiriyorsun? Niçin ortalığa ayağa kaldırdın da hala onların pilotlarını eğitiyorsunuz? Kaldırma o vakit ortalığı ayağa.

“ELLERİNDE FİLİSTİNLİNİN KANI VAR”

Seçime yaklaştık, bütün İsrail zıddı propaganda bitti farkında mısınız? Niçin? Sayın Cumhurbaşkanının bir mitinginde bir vatandaş ‘İsrail’le ticareti durdurun’ diye döviz açtı, kolluk kuvvetleri yaka paça kişiyi aldılar. Zira bu gerçek, bu palavra değil. O söyledikleri palavranın içinde bir gerçek var, hala onların elinde Filistinlinin kanı var. Bu bela da onlara kâfi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir